Tečaj salse

Učenje salse spada med najzabavnejše načine pridobivanja znanja na plesišču. Čeprav jo najbolje poznamo kot ples v paru, jo plešejo tudi solo, kot skupinski ples, kjer pari med seboj hitro izmenjujejo soplesalce ali kot linijski ples (imenovan suelta). To je le ena izmed značilnosti salse, ki je v zadnjem desetletju nedvomno postal eden izmed najbolj priljubljenih plesov na svetu.

Učenje salse spada med najzabavnejše načine pridobivanja znanja na plesišču …

Čeprav vemo, da njene korenine izhajajo s Kube, kjer so se afriški in karibski ritmi mešali z evropskimi vplivi, je zdaj že več kot 90 letna zgodovina salse dokaj nejasna. Trenutno so v svetu priznane vsaj tri šole salse z malce bolj določenimi pravili, a njena poglavitna lastnost je prav gotovo prilagodljivost z neštetimi možnostmi improvizacij. Kdor si želi v življenju več strasti, igrivosti in ustvarjalnosti, naj vsekakor poskusi s salso.

Izjemna odprtost salserov (kot v najširšem pomenu imenujejo vse ljubitelje in še posebej plesalce salse) je gotovo dodaten razlog, da v garderobi poiščemo kaj pisanega, izzivalnega, po možnosti z bleščicami in se zavrtimo v ritmu 150 do 220 udarcev na minuto.

Osnovnih korakov in kombinacij salse se lahko v le nekaj urah priuči vsak, dodatna prednost pa je vsekakor dejstvo, da največ ljudi prav s salso napravi prvi korak v živahni in s čustvi nabiti svet latinskoameriških plesov. Seveda je za nastop, kot ga vidimo spodaj treba kar nekaj vaje, a za predstavo, kaj vse ta ples ponuja.

Ker se v Ljubljani že več let redno odvijajo salsa večeri (v poletnih mesecih tudi na prostem), bo priložnosti za utrjevanje in nadgrajevanje znanja, pa tudi za spoznavanje novih in novih ljubiteljev te temperamentne in nalezljive zmesi mamba, tanga, swinga in drugih plesov zagotovo več kot dovolj.

In za konec še prvi, morda najpomembnejši nasvet za vse, ki bi se radi naučili salse: skrivnost uspeha je v zibanju bokov.